Piirkondlik põllupäev Harjumaal


Meie neljas põllupäev toimus 12. juunil Harjumaal. Eelnevad päevad olid näidanud, et huvi ühise põllujalutuse kohta on suur, ning seegi kord oli kokku tulnud ligi 35 huvilist. Lisaks meie oma inimestele olid kohal ka esindajad Berner’ist ja Profarm’ist.

Päev algas  ja lõppes Riisiperes MR Männi Oü kuivati kaalumajas, kus rõõmsa naeratusega tervitas tulijaid omanik Meelik Rannakivi. Peale hommikukohvi ja pirukat suundusime üheskoos bussi. Esimesena külastasime peremees Haller Sassi põlde. Sõites põldudele rääkis Haller meile oma firma 7 Seemet OÜ tegemistest. Külastasime hernepõldu „Pinoccio“, suvinisu „ Specifik“  ja suvirapsi „Proximo“. Põua tõttu oli tehtud minimaalselt taimekasitsetöid, arutlesime mida sellises erakordselt kuivades tingimustes oleks vaja teha ja mis kindlasti tegemata jätta. Suvirapsi põllul oli põhiküsimus umbrohutõrjes, kus Berneri esindaja jagas kasulikke nõuandeid selle võimalustest. Juttu tuli ka putukatõrjest, mis tänavusel kuival ja putukarohkel aastal on eriti oluline.

Aimur Pisang´i talirapsipõllul „Sherpa“ arutlesime kõdrasääse ja kõdra-peitkärsaka probleemi üle, samas said kõik huvilised oma silmaga näha nii peitkärsaka väikest tõuku, kui kõdrasääse vastseid. Päeva lõpus vaatasime üle ka Meelik Rannakivi põllud. Uudistasime nii suviotra „Iron“, suvirapsi kui talinisu „Ada“ põldu, samas viskasime pilgu peale ka naabrimees Jaanus Ajaotsa talinisu põllule.

Kahjuks tõdesime kõik, et öösel sadanud paar mm vihma oli kastnud küll mulla pinna pealt märjaks, kuid põldudel oli näha juba kuivusest tingitud taimede kasvupidurdust. Sellegipoolest ei lasknud keegi tuju langeda ning rõõmsate nägude ja uute teadmistega mindi peale ühist supisöömist kodu poole.

Loe lisaks: www.pollumajandus.ee

Tiiu Annuk, Scandagra Eesti AS agronoom-nõustaja

VAATA GALERIID

 


Tagasi