Piirkondlik põllupäev Pärnumaal


Tänavune Pärnumaa põllupäev algas kogunemisega Jõesuus. Kohale oli tulnud ligi kolmkümmend põllumeest, lisaks meie head koostööpartnerid Berner’ist, Basf’ist, Profarm’ist ning naaberriikidest Agroconsult´ist ja Nanoplant´ist.

Arvestades eelnevat kuumust, oli ilm üllatavalt jahe. Põldude peremees Martin Kabin tervitas meid aga soojalt. Põldude olukord oli muidugi suhteliselt nukker, kuna põud oli oma töö teinud. Teravili küll kasvas, kuid võrsumine oli jäänud põua tõttu kehvapoolseks. Suviviljadele polnud taimekaitsetöid veel tehtud ja ega umbrohi ka ei kasvanud. Käisime arutlemas nii suvinisu „Arabella“ kui oder „Toria“ põldudel. Putukaid, eelkõige lehetäisid, oli päris palju. Talirukis „Livado“ kasvas võimsalt tänu õigeaegsele külvile ja kevadisele mullaniiskusele. Umbrohutõrje oli tehtud Zypar Granstari seguga ning paagisegusse lisatud putukate vastu Danadim`i, siiski oli ripslaste kahjustust pisut näha.

Suvirapsi „DK 7130 CL“ põldudel arutlesime nii umbrohu kui putukatõrje küsimusi. Taimed olid väga ebaühtlaselt tärganud, põhjuseks ikka põud ja kuumus. Peremees kasvatas ka hernest „Astronaute“, mille juures sai vestelda nii umbrohutõrjest kui tänavusest kärsakate rohkusest. Lisaks külastasime ka naabrimehe Jaan Tekko suvinisu ja talinisu põldu, kus nägime samuti ohtralt lehetäisid, mis sel kuumal aastal on ilmselt märgusõnadeks kõikjal.

Põldudel sai üheskoos arutletud, mida sellises põua situatsioonis üldse teha ja mida kindlasti mitte. Rääkisime umbrohuvõimalustest ning toodetest, mida saab kasutada ka taimede hilisemates kasvufaasides, kui umbrohi kasvab ja niiskust tuleb. Juttu tuli nii paagisegudest, kui märgajate kasutamisest. Kõik küsitud küsimused said vastused ning lõunalaual paistis osalejate nägudelt ilmne rahulolu, et olukord neil endil pole hullem kui naabril. Eks see tõdemus aitab edasi minna ning ilm üllatas samuti, olenemata külmast ilmast oli kõigil hea meel, et lahkudes hakkas kauaoodatud vihma tibutama.

 

Tiiu Annuk, Scandagra Eesti AS agronoom-nõustaja

VAATA GALERIID

 


Tagasi