Cleravo®

Cleravo® on süsteemne herbitsiid lühiealiste umbrohtude tõrjeks imasamoksi taluvatel CLEARFIELD® suvi- ja talirapsi või CLEARFIELD® suvi- ja talirüpsi sortidel.

Toimemehhanism

Cleravo on CLEARFIELD (CL) herbitsiid ja sellepärast võib seda kasutada ainult imasamoksi taluvate rapsi või rüpsi CLEARFIELD sortidel. Cleravo kasutamine tavalisel, mitte CLEARFIELD rapsil või rüpsil hävitab kultuuri täielikult. Imasamoks toimib biosünteesi käigus ALS inhibiitorina. Kvinmeraki toimemehhanism on sarnane sünteetiliste auksiinide omale. Imasamoks ja kvinmerak imenduvad juurte ja lehtede kaudu ja kanduvad laiali kogu taimes. Peamine efekt saavutatakse lehestiku kaudu omastamisel.

Toimespekter

CLEARFIELD süsteem ja Cleravo on hea efektiivsusega ristõieliste umbrohtude tõrjumiseks: harilik hiirekõrv (Capsella bursa-pastoris), põldsinep (Sinapis arvensis), valge sinep (Sinapis alba), põld-litterhein (Thlaspi arvense), põldrõigas (Raphanus raphanistrum) ja isekasvanud kõrrelised: nisu (Triticum vulgare), oder (Hordeum vulgare). Efektiivsus enamikele umbrohtudele paraneb DASH’i kasutamisega.

Kasutamine

Cleravo’t saab kasutada tärkamisjärgseks umbrohutõrjeks CLEARFIELD suvirapsi ja suvirüpsi sortidel ja sügisel CLEARFIELD talirapsi ja talirüpsi sortidel tärkamisest kuni 8. lehe kasvufaasini (BBCH 10-18).
Cleravo’t on soovitatav kasutada umbrohtude varases kasvufaasis alates tärkamisest kuni rosetis on 4 lehte. Cleravo’t saab kasutada ka kevadel CLEARFIELD talirapsi sortidel varsumise algusest kuni õiepungade moodustumiseni (kasvufaas 30-50). CLEARFIELD talirapsi kevadine pritsimine tuleb teha niipea, kui ilm ja mullatingimused võimaldavad.

Maksimaalselt on kultuuril lubatud 1 pritsimiskord.

Rohkem infot:

Urmet Hiiekivi

Tootejuht (taimekaitsevahendid ja mikroväetised)

Küsimused ja päringud: