Amistar Gold – laia toimespektriga, saaki suurendav rapsi fungitsiid


Amistar® Gold on laia toimespektriga fungitsiid, mis mõeldud rapsi õitsemisaegseks (BBCH 60-69) haigustõrjeks. Toode on registreeritud eelkõige valgemädaniku tõrjeks, kuid tõrjub ühtlasi ka kuivlaikust, hahkhallitust, fomoosi ja tsülindrosporioosi. Toote toimeained kuuluvad erinevatesse keemilistesse klassidesse ja annavad seetõttu korraliku mõju ka resistentsete haigustekitajate korral. Kasutusnormid 0,75 l/ha suvirapsi ning 1,0 l/ha talirapsi puhul.

Amistar® Gold `i on lubatud kasutada taimede õitsemise ajal. Pritsimistööd tuleb teha hommiku- ja õhtutundidel, kui mesilaste ja teiste kasulike putukate lendlus pole alanud või on lõppenud (kell 22:00 – 05:00. Toote parim kasutusaeg on kohe õitsemise alguses. Nii saab tagada pikaajalise kaitse nii valgemädaniku, kui ka teiste oluliste rapsi haiguste vastu.

Amistar® Gold `is sisalduv strobiluriin on loodusliku toimeaine sünteetiline analoog, millel on otseselt saaki ja seemnete õlisisaldust suurendav mõju. Nimelt stimuleerib Amistar Gold`is olev strobiluriin taimede füsioloogilisi protsesse, mistõttu on tootel taimedele rohendav mõju. See suurendab saagikust isegi haiguste puudumisel, soodustades fotosünteesi ja pikendades vegetatsiooniperioodi keskmiselt kuni 2 nädalat (maksimaalse kulunormi kasutamisel). Pikem vegetatsiooniperiood tähendab suuremat saaki ja rapsi puhul ka suuremat õlisisaldust seemnetes. Katsed on näidanud keskmiselt 3,2% suuremat õlisisaldust, seega annab Amistar® Gold kasutajale ka majandusliku eelise. Samuti parandab see taimede vastupidavust põuale ja vähendab lamandumise riski.

Amistar® Gold sobib kasutamiseks paagisegus paljude taimekaitsevahendite ja leheväetistega, ajastamise ja toime mõttes sobib see väga hästi kokku näiteks insektitsiidiga Evure. Hinna ja kvaliteedi suhtelt on Amistar® Gold turul kahtlemata üks paremaid rapsi fungitsiide. Pikaajaline, kuni 8 nädalat kestev kaitse ning väga lai toimespekter on just see, mis aitab tagada terved taimed ja vältida nii saagi- kui koristuskadusid. See toode annab kindlustunde tänu tõestatud ja kindlalt  haigusi tõjuvale ning saaki suurendavale toimele!

Usaldusväärne toime valgemädaniku Sclerotinia sclerotiorum vastu

Töötlemata, valgemädaniku levik

Töödeldud Amistar Goldiga

 

Ühtlane valmimine

Ebaühtlane valmimine; kõtrade avanemine; alumised kõdrad väljaarenemata = kaotus saagis/ õli sisalduses, kõrgemad koristuskulud.

Ühtlane valmimine; vähem enneaegselt avanenud kõtrasid; korralikult arenenud alumised kõdrad = suurem saak, suurem õlisisaldus ning väiksemad koristuskulud.

Oisu katsed 2020

 

 


Tagasi