PMA teavituskampaania- muudatused insektitsiidide kasutamistingimustes


Muudatused insektitsiidide kasutamistingimustes, PMA: 29.04.2020

Viimastel hooaegadel on toimunud mitmeid muutusi insektitsiidide kasutamistingimustes.

Muudatused puudutavad mesilaste ja teiste tolmeldajate kaitseks taimekaitsevahendile lisatavat ohu- ja hoiatuslauset Spe8 ning möödunud taimekasvatuse hooajaks kehtestatud erandeid. Tänaseks on Põllumajandusamet korrigeerinud infolehed ja nendel kajastuvad kõik kasutamistingimused. Infolehtede muudatustest teavitati ka loa valdajaid ning maaletoojaid.

Esmalt on oluline välja tuua, et muudatused ja erandid ei puuduta õitsvate taimede pritsimist päevasel ajal – see on endiselt keelatud.

Taimekaitsevahendeid Decis Mega, Decis Forte, Kaiso 50 EG, Karate Zeon ning Proteus OD võib kasutada päevasel ajal juhul, kui mesilased ega teised tolmeldajad ei lendle.

Jätkuvalt on päevasel ajal lubatud kasutada tooteid Mavrik, Evure, NeemAzal-T/S ja Biscaya.

Kõiki teisi insektitsiide võib pritsida ainult kell 22.00–05.00, seda ka juhul, kui põllul ei ole õitsvaid taimi. Erandina on taimede õitsemise ajal  lubatud kasutada vahendeid Proteus OD, Biscaya, Mavrik ja Evure.

Õitsvate taimede puhul võib pritsimist läbi viia vaid ajavahemikus 22.00 – 05.00 ehk siis kui mesilaste ja teiste kasulike putukate lendlus on juba lõppenud või pole veel alanud.

Erandina on lubatud ka Fastac 50-ga tõrjuda hernemähkurit herne õitsemise ajal, aga ka sel juhul kell 22.00–05.00.

Insektitsiidide kasutamise nõuded, sealhulgas lubatud erandid, on kirjeldatud vahendi registrikandes ja infolehes. Kui kasutajal on mõni eelpool nimetatud toode pärit varasemast ajast, siis on võimalik, et pakendil olev etikett erineb kehtivast.

Palume kindlasti enne kasutamist taimekaitsevahendite registrist üle vaadata nende kasutamistingimused ja lähtuda just registrikandest.

 

Lähem info: Eva Lind
taimekaitse ja väetiste osakonna juhataja
e-post eva.lind@pma.agri.ee
tel 5551 4314


Tagasi