Scandagra ja ETKI SUUR PÕLLUPÄEV 2021


Scandagra ja ETKI on korraldanud iseseivalt põllupäevi juba aastaid, kuid sellel suvel oleme ühendanud jõud, pakkudes infot ja teadmisi kodumaise teaduse perspektiivist ning parimaid katseid koos tootetutvustustega. Seekord ootame üritusele rohkelt põllumajandustootjaid, pakkudes sisutihedat programmi kogu päeva vältel, alustades hommikul teadmiste jagamisega ning lõpetades õhtul simmaniga, kus tantsumuusikat mängib Nedsaja Küla Bänd.

Meie 2021. aasta Suur Põllupäev toimub sel aastal 7. juulil Jõgeval, Seemne 12. Täpsemalt ETKI katsepõldudel (asukoht kaardil). 

Sellel aastal saab katsepõldudel näha meie heade koostööpartnerite –  Syngenta, Corteva, Bayer, BASF, Nordisk Alkali, Profarm ja Yara katseid. Lisaks sellele on põldudel näha erinevaid uusi talirapsi, talinisu ja taliodra sorte aretajatelt – KWS ja Limagrein ning võrdluses ei puudu ka Eesti oma sordid, mille on välja pannud ETKI. Et näha, kuidas mõjuvad erinevad lisaained puhtimisel, on rajatud erinevate lisaaintega puhtimiskatse suviodrale. Et rikastada oma külvikorda ja parandada mullaviljakust ning olla hooliv mesilaste vastu, on näha erinevaid mee ja vahekultuuri segusid. Huvitavaks kultuuriks, mis kogub maailmas populaarsust, on tšiili hanemalts ehk kinoa, mille kasvu ja olukorda saab ka põllul jälgida. 

Selleks, et viljeleda taimekasvatust, on vaja ka korralikke masinaid – kohale tulemas võimsad traktorid koos haakeriistade ja pritsidega. Samuti saab töös näha Forklift´i tõstuklaadureid.

Masinafirmadest on esindatud Jatiina OÜ (Amazone), Agriland (Fendt), Taure (Kuhn), Tatoli (Horsch), Wihuri Agri (John Deere), Dontuva Baltic (Agrifac), Forklift ja Agri Partner.

Kõikide masinatega on võimalik demo teha!

Päev algab hommikukohvi ja registreerimisega  kell 8:30 ja lõpeb orienteeruvalt kell 22.00

PÄEVAKAVA

08:30 – 09:30 – Kogunemine/ hommikukohv
09:30 – 09:45 – Avasõnad (ScEE ja ETKI esindajad)
09:45 – 13:00 – Põldkatsed (mahe/ tava)
13:00 – 14:00 – Lõuna ja oksjon
*1€ Oksjon- tooted põllu- ja tehnikapartneritelt, KÕIK alghinnaga 1€!

14:00 – 15:30 – Masinate demod/ köögiviljaseminar
15:30 – 16:00 – Lõpusõnad
16:00 – Simman, esineb Nedsaja Küla Bänd

Päeva juhib Raul Soodla

Üritus on TASUTA!

Põldkatsetel on võimalik valida mahedate ja tavakatsete vahel. Paralleelselt masinate ja pritside demonstratsiooniga toimub köögiviljaseminar, kus ETKI teadur Ingrid Bender räägib köögiviljadest, teadur Terje Tähtjärv kartulitest ning Geenipanga juhataja Külli Annamaa pärandkultuuridest.

NB! Osalejate arv on piiratud, järgime jooksvalt Eesti Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud piiranguid ja ettekirjutusi!


Põllupäevale saad end registreerida allolevale lingile klikkides.


REGISTREERI SIIN

 

Lisaks saab end kirja panna helistades telefonidel +372 514 7683  või kirjutades berit.nugis@scandagra.ee 

Tule koos sõbraga! Ootame teid! 

Scandagra ja ETKI meeskond


Tagasi