Scandagra suur põllupäev 2019


Meie 2019. aasta suur põllupäev toimub sel aastal 4. juulil Järvamaal. Täpsemalt Väljaotsa külas, Türi vallas,  Estonia OÜ tootmispõldudel (asukoht kaardil). Päev saab olema sisukas, põnev ning hariv.

Oleme põldudele rajanud kokku 13 katset ja külvanud mitmeid teravilja- ning rapsisorte. Näha saab 25 talirapsisorti, millele on taimekaitselahendused teinud meie koostööpartnerid Bayer, BASF, Syngenta, Adama, Corteva ja ProFarm. Väetamine on toimunud Yara, Lebosol‘i ja EuroChem‘i toodetega. Samuti oleme külvanud 6 erinevat talinisusorti erinevate taimekaitselahendustega. Võrdlusesse oleme võtnud ka suviodra. Et aga teraviljad ja raps end üksikutena ei tunneks, külvasime ka kahte erinevat sorti maisi, millede umbrohutõrjeks on kasutatud Nordisk Alkali herbitsiidide.

Selleks, et viljeleda taimekasvatust, on meil vaja ka korralikke masinaid. Taure toob selle tarbeks kohale võimsad Valtra traktorid, mis aitavad liigutada Väderstad’i pakutavaid haakeriistu ja Intrac tutvustab taimekaitsepritse ning  tõstuklaadureid.
Mulla täpse olukorra hindamiseks paigaldab Paul-Tech mulaandurid.
Kohal on ka Eestimaa Looduse Fond, kes korraldab kohapeal käsitsi niitmise võistluse ja tutvustab lähemalt 14. juulil peetavat vikatiga niitmise võistlust pärimuspäeval Eesti Rahva Muuseumi naabruses Raadil, kus jagub tegemist nii suurtele kui väikestele. 

TAURE
Tutvustame ja näitame töös Valtra neljanda põlvkonna A-, N-, T- ja S-seeriat.
A114H4
Valtra A-seeria traktorite võimsus jääb vahemikku 75 kuni 130 hj. Põllupäevadel on võimalik tutvuda Valtra A114, millelon 4-astmeline Power Shift käigukast. Antud mudelitsaab nüüd tellida koos kabiinivedrustusega. Auhinnatud N- ja T-seeria edu jälgedes pakub A-seeria oma klassi parimat nähtavust, mugavust ja ruumikust.

N154V
Valtra N-seeria neljanda põlvkonna traktoritel on täiesti uus disain ning 6 mudelit, mille võimsus jääb vahemikku 115kuni 185 hj. Omades parimat võimsuse/kaalu suhet oma tooteklassis, kompaktset disaini ja suurt funktsionaalsust,muudavad ergonoomika ja mugavus N-seeria traktori tõeliseks tööhobuseks. Neli ülekande tüüpi, HiTech, Active, Versu, viieastmelised jõuülekanded ja astmeteta Direct, pakuvad sobivat valikutkõikidele klientidele.

T254V GPS- Eestlaste lemmik!
Antud võimsusklassis. Valtra T-seeria neljandas põlvkonnas on seitse mudelit võimsusvahemikus 155kuni 260 hobujõudu. Kabiin on stiilne, vaikne, ruumikas ja suurepärase nähtavusega. Juhi sõidumugavus,traktorikasutamise lihtsus, ergonoomika ja ohutus on tipptasemel. Valtra on ainuke traktorimark, milles kasutatakse AIRES+pneumaatilist esisillavedrustust – see tagab ületamatu sõidumugavuse. Neli jõuülekande tüüpi (HiTech,Active, Versu jaDirect) pakuvad klientidele sobiva variandi igaks tööks ja erinevatestingimustes. Töökindel AGCO Power mootor (6,6 l ja7,4 l), mis rakendab SCR-tehnoloogiat, optimeeritudturbo, EcoPower, SigmaPower ja palju muid funktsioone annavadsuurepärase kütusesäästlikkuse, väikesed heitkogused ja hea tootlikkuse.

S374VALTRA
S-seeria sisaldab viit traktorit võimsusevahemikus 270-400 hj. Võimas mootor, astmeteta käigukast ja optimaalne massijaotus tagavad tõhusa jõudluse. Hüdroväljund sobibkasutamiseks suure jõudlusega agregaatidega, kas siis põllul või metsas. Suur kabiin pakub ruumikat töökeskkonda ningsõidumugavus on klass omaette.

VÄDERSTAD
Opus 700 
Võimas ja paindlik haakes kultivaator Opus 400-700 on loodud intensiivseks pinnase segamiseks ning mulla kobestamiseks kuni 30cm sügavuselt. Sel tugeval ja mitmekülgsel masinalon kõrge tootlikkus ning võime segada mullaga suurel hulgalkoristusjääke, samal ajal püsib veojõutarve mõõdukas.

Carrier 820
Ketaskoorel koos uue Crosscutter kettaga. Carrier 420-820 on järelveetav ketasrandaal, missaadavaltöölaiustega vahemikus 4.2 – 8.2 meetrit. Masinat saab varustada kahes mõõdus ketastega – 450 mm ja 470 mm.

Külvik Spirit 600C
Spirit 600-900C on pneumaatiline seemnekülvik, miskülvab nii seemne kui väetise ja on saadaval 6, 8 ja 9-meetrisetöölaiusega.Tempo maisikülvik.Tempo F on kiire järelveetav täpiskülvik, mis on saadaval 6 või 8 reaüksusega ning väetisekülviga lisavarustusena.

Muidugi ei puudu selle aasta põllupäevalt korralik kõhutäis, huvitavad pakkumised ja natuke meelelahutust.

INTRAC
Manitou
Manitou MLT seeria teleskooplaadurid on suure jõudlusega masinad. Uskumatult kompaktsed ja spetsiaalseltdisainitud põllumajanduse jaoks. Manitou teleskooplaadur annab sulle igapäevaste ülesannete täitmiseleelise. Nendekompaktsed dimensioonid garanteerivad võrratu manööverdusvõime ja ligipääsu erinevatesse asupaikadesse. Kabiinimugavus, heliisolatsioon, avar 360° vaateväli on ainult mõned omadused, mis muudavad igapäevatöö ohutumaks javähem väsitavaks.
MLT 741-140 V+ Premium
MLT 737-130 PS+ Premium
MLA533– Keskliigendiga frontaallaadur, mille teleskooptõstuki tõstevõime on 3,3 t kuni 5 meetri kõrguseni.

Massey Fergusson
Ratastraktor Massey Ferguson 5712 S: 120 hj, Dyna4 powershift käigukast, frontaallaadur FL3919X+ järelveetavtaimekaitseprits Hardi Ranger 2500, 21m Eagle poom, 7 sektsiooni, paagi maht 2500 liitrit, kiiruseautomaatika.

Ratastraktor Massey Ferguson 6716 S: 160hj, DynaVT astmevaba käigukast + järelveetav taimekaitseprits HardiNavigator 5000: 24m DeltaForce poom, 9 sektsiooni, paagi maht 5000 liitrit, kiiruseautomaatika, sektsioonideavamise/sulgemise automaatika.

Iseliikuv taimekaitseprits Hardi Alpha 5100: 36m TwinForce õhkkardinaga poom, paagi maht 5100liitrit, 13 sektsioonikiiruseautomaatika, sektsioonide avamise/sulgemiseautomaatika, automaatne roolimine, hüdrauliliselt muudetavrataste rööbe, pneumaatiline vedrustus.

Kõikide masinatega on võimalik demo teha!

 

Päev algab hommikukohvi ja registreerimisega  kell 09:00 ja lõpeb orienteeruvalt kell 16:00

PÄEVAKAVA

9:00 Registreerimine 
9:30 Hommikukohv ja suupisted
10:00 Tervitussõnad ja päevakava tutvustus
10:30 Esitlused
12:30 Lõuna
12:30 ELF käsitsiniitmisvõistlusest
13:00 Esitlused
15:00 1€ Oksjon- tooted põllu- ja tehnikapartneritelt, KÕIK alghinnaga 1€!

Põllupäevale saad end registreerida allolevale lingile klikkides,
REGISTREERI SIIN

 

Lisaks saab end kirja panna helistades telefonidel +372 514 7683  või kirjutades berit.nugis@scandagra.ee 

Põllupäeva täpne asukoht kaardil on leitav siin, 
ASUKOHT KAARDIL

 

Tule koos sõbraga! Ootame teid! 

Scandagra meeskond


Tagasi