Gala

Keskvarane toidukartul

Gala on keskvarajane, suuresaagiline, turustamiseks ilusa mugulakujuga, väikepakendamiseks ja masinkoorimiseks sobiv lauakartul. Väga heade keetmisomadustega mittelagunev lauakartul. Ümarovaalsed, madalate silmadega, sile kuni kergelt võrguline koor, keskmise suurusega, kollase koore ja tumekollase sisuga. Väga minimaalne keetmisjärgne tumenemine. Taimed ühtlase tärkamisega, kiire pealsete areng ja kattuvus, puhmas on keskmise kõrgusega ja keskmise suurusega, kõrge mugulate arv, õied on valged.

Mugulad

Ümarovaalsed kuni ovaalsed, madalate silmadega, sile kuni kergelt võrguline koor, keskmisesuure suurusega, kollase kuni tumekollase sisuga.

Saagikus

Suuresaagiline, ülemõõdulisi mugulaid vähe, suur osakaal saagist kaubandusliku kvaliteediga, tärklise sisaldus 12-3% Gala on keskvarajane, suuresaagiline, turustamiseks ilusa mulakujuga, väikepakendamiseks ja masinkoorimiseks sobiv lauakartul.

Kasutus

Toiteväärtus suurepärased kulinaarsed omadused (tüüp B), ei lagune keetmisel, hea maitse, väga minimaalne keetmisjärgne tumenemine ja minimaalne toortumenemine.

Haiguskindlus

  • Kõrge vasupanu – nematoodid Ro1 ja Ro4, vähk normaaltüüp D1;
  • väga kõrge vastupanu Y-viiruse suhtes;
  • väga väike kalduvus pruunmädanikule ja mehhaanilistele kahjustustele-

Säilitamine

Säilitamistemperatuur veidi üle 5C.

Rohkem infot:

Kristiin Pihus

Jaekaubanduse juht

Küsimused ja päringud: