Balaya®

Balaya® on süsteemne, kaitsva ja raviva toimega fungitsiid nisu, odra, tritikale, rukki ja kaera haiguste tõrjeks. Balaya sisaldab kahte toimeainet – mefentriflukonasool ja püraklostrobiin.

Toimeaine: mefentriflukonasool 100 g/l, püraklostrobiin 100 g/l
Preparaadi vorm: emulgeeruv  kontsentraat (EC)
Taimekaitsetunnistus: vajalik

Mefentriflukonasool blokeerib ergosterooli biosünteesi peatades haigustekitaja seene kasvu ja häirides rakumembraani sünteesi. Mefentriflukonasool mõjub seenele erinevates kasvufaasides nii taime lehe pinnal kui kudedes. Toimeaine imendub kiiresti läbi lehtede ja liigub aeglaselt lehetippude suunas. Aeglane liikumine tekitab toimeaine lehesisesed reservuaarid, kust see levib aeglaselt ja tagab pikaajalise efektiivsuse.

 

 

 

Püraklostrobiin tõkestab mitokondrilist hingamist. See toob kaasa seene rakus olulisi protsesse toetava energiarikka ATP vähenemise. Toimeaine tõkestab eoste idanemist ja peatab seeneniidistiku kasvu ja eoste vabanemise. Püraklostrobiin on süsteemse ja translaminaarse toimega. Idanemise kasvufaasis on seene eosed püraklostrobiini suhtes eriti tundlikud.

Paagisegud:
Balaya’t võib segada teiste pestitsiididega. Võimalike segamisvõimaluste kohta küsige soovitusi ja/või nõu kohalikult edasimüüjalt.

Pritsimine:
Balaya’t võib kasutada ainult eeskirjade kohaselt kalibreeritud ja kontrollitud põllupritsis. Alati enne kasutamist tuleb prits puhastada ja kontrollida.
Täida ½ – ¾ pritsipaaki puhta veega. Pane segisti tööle. Lisa toode/tooted. Lisa ülejäänud vajaminev vee kogus.
Pritsimislahuse valmistamise ja pritsimise ajal peab segisti töötama. Alati kasuta pritsimislahus kohe peale valmistamist.

Tootja:
BASF A/S, Ved Stadsgraven 15, DK – 2300,
Copenhagen S, Taani

 Päring


Tagasi