Basagran® 480

Basagran® 480 on herbitsiid lühiealiste kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks hernel, rohelisel hernel, oal, lutsernil, mesikal, ristikul, ristiku allakülvidel.

Toimemehhanism

Basagran 480 on kontaktne vedel umbrohutõrjevahend. Toimeaine imendub taimede rohelistesse osadesse ja mõjutab fotosünteesi. Et tõrje oleks tõhus, tuleb umbrohi ühtlaselt katta piisava koguse pritsimisvedelikuga. Mõju umbrohule avaldub suhteliselt aeglaselt. Kõige kindlama tulemuse annab varane pritsimine taimestiku kasvule soodsates tingimustes. Basagran 480 võib kasutada ainult tärganud umbrohu tõrjeks. Ära pritsi vihma ajal ega ka siis, kui umbrohi on sedavõrd märg, et pritsimisvedelik maha jookseb. Üle 20 °C ulatuva õhutemperatuuri korral mitte pritsida päeval, vaid hommikul või õhtul.

Kasutusjuhend

Ristiku allakülv ning ristiku puhaskülv: 2,0 – 3,0 l/ha


Mesikas, lutsern: 2,0 l/ha
Võib kasutada segu Basagran 480 2,0 l/ha + Stomp® CS 0,9 l/ha
Pritsimise aeg: katteviljaga: ristiku 1. pärislehe faasis ja kattevilja võrsumisfaasis. Ilma katteviljata: ristik/lutsen/mesikas 1–2 pärislehte.


Punase ristiku ja valge ristiku seemnepõllud: 2,5 – 3,0 l/ha umbrohtude tärkamisel.
Seemnepõldudel annab parema tulemuse pritsimine varakult, niipea kui umbrohi on kasvama hakanud ning külviaasta ristik jõudnud 3. pärislehe faasi, koristusaastal – peale kasvu taastumist ristiku 5-15cm faasis. Õhutemperatuur ei tohi pritsimise aja olla liiga madal (>10 C). Enam-vähem ühtlane ööpäevaringne temperatuur ja päikesepaiste pritsimise ajal on tähtsamad kui mingi kindel päevane temperatuur.


Roheline hernes: Basagran 480 1,0 l/ha + Stomp® CS 1,0 l/ha, kui hernes on 3 – 8 cm kõrgune.
Põldhernes: 2,0 l/ha või Basagran 480 1,0 – 2,0 l/ha + Stomp® CS 1,0 – 2,2 l/ha.
Kui esineb palju harilikku punandit, roomavat madarat ja varisenud rapsi, kasutada maksimaalset lubatud kulunormi.

Uba: 2,0 – 3,0 l/ha 2. pärislehe faasis või Basagran 480 2,0 l/ha + Stomp® CS 1,0 – 1,45 l/ha, kuni oa 3. pärisleheni. Mitte kasutada taimeõlisid!

Rohkem infot:

Urmet Hiiekivi

Tootejuht (taimekaitsevahendid ja mikroväetised)

Küsimused ja päringud: