EVURE

Evure on insektitsiid, mida kasutatakse kahjurite tõrjeks tali- ja suviteraviljal, tali- ja suvirapsil, tali- ja suvirüpsil, linal, hernel, oal (täisküpsuses koristatavad), kartulil, porgandil, lillkapsal, brokkolil, peakapsal, rooskapsal, ilutaimedel ja jõulupuudel (kuuskedel ja nulgudel).

Üldine teave

Evure hävitab kahjurputukaid ning tõrjub ja hävitab lestasid. Preparaat mõjub eelkõige kontaktsel teel, s.t. et tõrjutavad kahjurid peavad kokku puutuma pritsimisvedelikuga või selle jääkidega. Hea tulemuse eelduseks on taime korralik katmine pritsimisvedelikuga. Evure on lubatud kasutada taimede õitsemise ajal. Pritsitakse hommiku- ja õhtutundidel, kui mesilaste ja teiste kasulike putukate lendlus pole alanud või on lõppenud (kell 22:00 –05:00).

Kasutamine

Kultuuride kahjustuste ärahoidmiseks pritsida võimalikult vara, hiljemalt esimeste kahjustuste ilmumisel. Pritsimistulemus on nähtav 4 päeva pärast töötlemist. Vajaduse korral pritsimist korrata 2-3 nädalase intervalliga.
Rapsi, rüpsi ja kartulit võib pritsida teistkordselt juba 1 nädala pärast ja teravilja 10 päeva pärast. Lillkapsa, brokkoli, peakapsa ja rooskapsa puhul pole teist korda pritsida lubatud.

Kahjuritõrje optimaalsed tingimused

Optimaalsed tulemused saadakse siis, kui:
• kahjurputukad on aktiivsed ja puutuvad kokku pritsitava vedelikuga;
• kahjurputukad on tundlikus kasvustaadiumis.
Toode on vihmakindel 2 tundi pärast pritsimist.
Kui optimaalsed tingimused ei ole täidetud, võib mõju halveneda. Sellistes tingimustes ei tohi doosi vähendada.

Rohkem infot:

Urmet Hiiekivi

Tootejuht (taimekaitsevahendid ja mikroväetised)

Küsimused ja päringud: