Flight® Forte

Flight® Forte‘t kasutatakse kaheiduleheliste ja lühiealiste üheiduleheliste umbrohtude tõrjeks taliteraviljadel.

Toimemehhanism

Flight Forte sisaldab kahte toimeainet: pendimetaliin ja pikolinafeen. Pendimetaliin imendub peamiselt juurte kaudu ja blokeerib raku jagunemise, mistõttu taime pikkuskasv ja juurte arenemine peatub. Peale pritsimist ja enne suremist muutuvad tundlikud taimed üldiselt tumerohelisemaks ja kompaktsemaks. Pikolinafeen imendub läbi lehtede ja juurte, tõkestades karotenoidide biosünteesi. Karotenoidid väldivad valges klorofülli lagundamist ja kui see kaitse on pikolinafeeni kasutamisega eemaldatud, on tulemuseks lehtede pleekimine.

Toimespekter

Flight Forte on efektiivne mitmetele kaheidulehelistele ja lisaks ka kõrrelistele umbrohtudele. Flight Forte omab eriti tugevat mõju põldkannikesele, murunurmikale ja liikidele, mis kuuluvad kareleheliste sugukonda nagu põld-lõosilm.

Kasutamine

Flight Forte’t tuleb kasutada sügisel taliteraviljade tärkamise faasis 11–13 (arenenud on esimene kuni kolmas leht). Kuigi niiske muld suurendab efektiivsust, tuleb Flight Forte’t alati kasutada varakult kasvuhooaja alguses sõltumata mulla niiskusest. Flight Forte valguse käes ei lagune, mistõttu toode töötab endiselt ka pärast kuiva perioodi. Kuna Flight Forte imendub põhiliselt juurte kaudu võib pritsimist teha niiskel perioodil. Kui Flight Forte’t kasutatakse koos teiste herbitsiididega on tähtis kontrollida segupartnerite nimekirja seoses pritsimise järgse vihmakindluse ajaga.
Flight Forte efektiivsus võib väheneda suure orgaanilise aine sisaldusega muldades, kuna orgaanika võib toimeained siduda. Suur kogus põhku võib põhjustada toote ebaühtlast jaotumist ja järelikult ebaühtlast umbrohu tõrjet.

KultuurEesmärkKulunormPritsimise aegMärkused
TaliteraviljadKaheidulehelised umbrohud, sealhulgas isekülvanud raps1,5-2,5 l/haKasvufaas 11-13Parim tõrje varasel pritsimisel piisava mullaniiskusega. 1 pritsimiskord kasvuhooajal.
TaliteraviljadKaheidulehelised umbrohud ja murunurmikas2,0-2,5 l/haKasvufaas 11-13Parim tõrje varasel pritsimisel piisava mullaniiskusega. 1 pritsimiskord kasvuhooajal.

Rohkem infot:

Urmet Hiiekivi

Tootejuht (taimekaitsevahendid ja mikroväetised)

Küsimused ja päringud: