Propulse®

Propulse® on ennetava ja raviva toimega süsteemne fungitsiid haigustõrjeks tali- ja suvirapsil, tali- ja suvirüpsil ning maisil.

Toimemehhanism

Propulse on laia toimespektriga süsteemne fungitsiid rapsi, rüpsi ja maisi haiguste tõrjeks. Propulse sisaldab kahte toimeainet:

Fluopüraam on täiesti uus toimeaine püridüületüülamiidide keemilisest klassist. Fluopüraam on lokaalsüsteemsete ja translaminaarsete omadustega, tänu millele imendub kiiresti taimesse ja levib kõikidesse rohelistesse kudedesse kaitstes taime tõhusalt seenkahjustajate rünnaku eest. Pidurdab kiiresti juba lööbinud haiguse arengut, peatades seeneeoste idanemist, eostoru kasvu ja seeneniidistiku arengut.

Protiokonasool kuulub triasoliintioonide keemilisse gruppi. Protiokonasool on süsteemne toimeaine, mis mõjub haigustekitajale nii ennetavalt kui ravivalt. Pritsituna ennetavalt e profülaktiliselt, aitab Propulse tõhusalt ära hoida haiguse nähtavalt lööbimist taimele. Kui taim on juba tabandunud haigusest, toimib Propulse ravivalt, peatades juba nakkunud haiguse edasiarenemist ja takistades selle levikut taimes.

Kasutamine tali- ja suvirapsil, tali- ja suvirüpsil

Toimespekter

  • Ristõieliste kuivlaiksus (Alternaria brassicae)
  • Ristõieliste valgemädanik (Sclerotinia sclerotiorum)
  • Hahkhallitus rapsil ja rüpsil (Botrytis fuckeliana)
  • Jahukaste (Erysiphe cruciferarum)

Kulunorm on 0,8 – 1,0 l/ha.

Pritsimise aeg

Propulse’i võib pritsida, kui õieraod on pikenenud, kuid tupplehed on veel suletud (BBCH 57) kuni õitsemise lõpuni (BBCH 69). Pritsimise aeg valitakse vastavalt olulisimale tõrjutavale haigusele:

Ristõieliste valgemädaniku vastu pritsitakse ennetavalt õitsemise algusest kuni täisõitsemiseni, tavaliselt ajal, mil esimesed kroonlehed hakkavad pudenema (BBCH 63 – 65).

  • Ristõielise kuivlaiksuse vastu pritsitakse esimeste haigustunnuste ilmnemisel, enamasti õitsemise teisel poolel/lõpus.
  • Hahkhallikuse vastu pritsitakse ennetavalt, kui ilmastikutingimused soodustavad haiguste levikut.
  • Jahukaste vastu pritsitakse esimeste haigustunnuste ilmnemisel.

Rohkem infot:

Urmet Hiiekivi

Tootejuht (taimekaitsevahendid ja mikroväetised)

Küsimused ja päringud: