Sekator OD

Sekator OD on kaheiduleheliste umbrohtude tärkamisjärgseks tõrjeks tali- ja suvinisul, tali- ja suviodral, rukkil ja tritikalel. Ei sobi kasutamiseks kaeral.

Toimemehhanism

Sekator OD on süsteemne herbitsiid. Preparaat imendub umbrohu taimedesse peamiselt lehtede, aga ka juurte kaudu ja levib kiiresti kogu taimesse. Toimeained hävitavad taimede kasvukuhiku ning kiirestipaljunevad meristeemrakud pungades, põhjustades umbrohtude kasvu ja arengu seisaku. Toime ilmneb 7 – 10 päeva jooksul taimede kolletumise ja närbumisena.

Tõrjespekter

Tundlikud umbrohud: põldsinep, vesihein, iminõgesed, valge hanemalts, põld-varsapõlv, põldmagun, põldohakas (kuni 15 cm kõrge), kare kõrvik, virn, mailased, linnu- ja kirburohud, konnatatar, kesalill, põldrõigas, harilik nälghein, tähkjas rebashein, harilik hiirekõrv, põld-litterhein, võõrkakar, rapsi isekülv.
Keskmise tundlikkusega umbrohud: põldkannike, harilik ristirohi, hiireherned, harilik punand.
Vastupidavad umbrohud: üheidulehelised.

Kasutamine

Kulunorm:
Talinisu, talioder, rukis, tritikale
: 0,1-0,15 l/ha
Suvinisu, suvioder: 0,1 – 0,15 l/ha (kõrgemat normi soovitame kasutada, kui õhutemperatuur on madal või kui umbrohtudel on arenenud mitu pärislehte).
Üldjuhul ei ole Sekator OD-le vaja lisada kleepainet. Kleepaine lisamine võib siiski parandada preparaadi toimet, kui ilmastikutingimused on umbrohtude kasvuks ebasoodsad ning taimede ainevahetus aeglane (põud, madal temperatuur).
Soovitatav vee kogus: 200–300 l/ha.
Lubatud 1 pritsimine.

Rohkem infot:

Urmet Hiiekivi

Tootejuht (taimekaitsevahendid ja mikroväetised)

Küsimused ja päringud: