Toprex 375 SC

Toprex 375 SC on laia toimespektriga süsteemne fungitsiid-kasvuregulaator fomoosi, tsülindrosporioosi ja kuivlaiksuse tõrjeks ning kasvu reguleerimiseks talirapsil.

Toimemehhanism

Süsteemsed toimeained paklobutrasool ja difenokonasool imenduvad taime kudedesse ning jaotuvad ühtlaselt taimes. Paklobutrasool on triasoolide klassi kuuluv kasvuregulaator, mis imendub taime lehtede ja varte kaudu ning liigub taimemahlaga mööda niinekiu kimpe kasvukuhikutesse. Toimeaine blokeerib giberelliini biosünteesi, aeglustades taime vegetatiivset arengut. Difenokonasool imendub kiiresti taime roheliste osade kaudu ja liigub seal rakkude vahel. Difenokonasoolil on tugev ja kauakestev toime haiguste vastu. Ta kuulub DMI (demetülaasi inhibiitorite) fungitsiidide gruppi. Kaitseb taime tõhusalt haigustekitaja arengu algfaasis. Fungitsiid blokeerib seenerakkude membraanis steroolide biosünteesi.

Toimespekter ja kasutamine

Toimespekter kasvuregulaatorina:
Toprex 375 SC sügisesel kasutamisel pidurdab see tõhusalt kasvukuhiku väljavenimist ega lase rapsil liiga palju kasvada. Kevadisel kasutamisel pidurdab varre kasvu, tugevdab vart ja muudab taime lamandumiskindlamaks.

Toimespekter haiguste tõrjel:
Toprex 375 SC on väga hea mõjuga ristõieliste mustmädaniku e fomoosi (Phoma lingam, Leptosphaeria maculans), tõusmepõletiku (Phoma lingam) ja kuivlaiksuse (Alternaria brassicae) tõrjel ning hea mõjuga tsülindrosporioosi (Cylindrosporium concentricum) tõrjel.

Kasutamine:
Toprex 375 SC-d võib kasutada kaks korda hooaja jooksul:

esimene pritsimine sügisel 0,3 l/ha, kui talirapsil on 1-4(6) lehte (BBCH 11-16);
teine pritsimine kevadel 0,5 l/ha varsumise algusest (BBCH 31) kuni õiepungade moodustumise
lõpuni (BBCH 59).
Toprex 375 SC võib kasutada ka ainult ühe korra hooaja jooksul:
kevadel 0,5 l/ha alates 4. lehe faasist (BBCH 14) kuni esimeste õienuppude kroonlehtede värvumiseni (BBCH 59).
Pritsimiskordade arv: 1-2
Vee kulunorm: 100-450 l/ha

Rohkem infot:

Urmet Hiiekivi

Tootejuht (taimekaitsevahendid ja mikroväetised)

Küsimused ja päringud: