YARATERA® KRISTALON YELLOW

YaraTera Kristalon Yellow (13-40-13 + B, Cu, Fe, Mn, Mo ja Zn) on vees lahustuv pulbriline NPK väetis kasutamiseks kastmissüsteemides.
Sisaldab kõiki kelaaditud mikroelemente, mis sobivad ideaalselt kõikidele kastmissüsteemidele.
Sobib kõikidele põllukultuuridele ja kõrge fosfaadisisaldus tootes sobib hästi kultuuridele starterina juurkasvu stimuleerimiseks. Eriti sobiv külmadele niiskele muldadele või tugevalt P-fikseerivatele muldadele.
Nitraatlämmastik on otseselt kättesaadav taimele juurte kaudu.
Ammooniumlämmastik on efektiivne pinnase pisut madalama pH-taseme juures.

Preparaadi koostis

NimetusSisaldus %
Lämmastik (N)13,0
Nitraatlämmastik (NO3-N)4,4
Ammooniumlämmastik (NH4-N)8,6
Difosforpentaoksiid (P2O5)40,0
Kaaliumdioksiid (K2O)13,0
Boor (B)0,025
Vask (Cu) EDTA kelaat0,01
Raud (Fe) EDTA kelaat0,07
Mangaan (Mn) EDTA kelaat0,04
Molübdeen (Mo)0,004
Tsink (Zn) EDTA kelaa0,025

Kasutamine

YaraTera®Kristalon™ Yellow on starterväetis, mis ergutab kasvuperioodi alguses juurte arengut. Seda võib soovitada erinevatele muldadele ja orgaanilistele substraatidele alates kultuuri esimesest kasvufaasist; eriti sobib see külmadele, märgadele või tugevalt fosforit (P) siduvatele muldadele. Väetis on valmistatud täielikult vees lahustuvast toorainest. Tema P sisaldus on väga kõrge ja lisaks sisaldab väetis optimaalses vahekorras N ja K, et tasakaalustada väetise toiteainetesisaldust ja vältida taimede kasvu alguses toiteainetepuudust.
YaraTera®Kristalon Yellow võib kasutada koos kaltsiumnitraadiga YaraLiva®Calcinit TM (omavahel paagisegus või asendada teise toiteainega), lisades kaltsiumi väetusprogrammi. Väetusprogrammis saab vajadusel N: K suhet reguleerida, kasutades selleks kaaliumnitraati (Krista K Plus). Väetis sisaldab kõiki vajalikke mikroelemente (standard koostisena) ning seepärast pole tavaliselt vaja kasutada täiendavalt mikroelemente.

Rohkem infot:

Urmet Hiiekivi

Tootejuht (taimekaitsevahendid ja mikroväetised)

Küsimused ja päringud: