05/06/2023

Scandagra ja METK-i Suur Põllupäev toimub 5.juulil Jõgeval!

Põllupäev leiab aset METK-i katsepõldudel.

Järjekorras 2. Scandagra ja Maaelu Teadmuskeskuse (METK) ühine Suur Põllupäev toimub 5.juulil Jõgeval (asukoht kaardil).

Põllupäeval osalejad saavad valida tutvumise tavakatsete või mahekatsete vahel. Tavakatsed keskenduvad talirapsile ning teraviljadele, kus põhifookuseks on võetud külvinormid ning erinevad eelviljad. Katsepõldudel saab näha meie heade koostööpartnerite – Syngenta, Bayer, Basf, Corteva, Nordisk Alkali ning loomulikult ka Scandagra oma katseid. Suurimad kaks katset on talinisu sortide võrdlus erinevatel eelviljadel ja vahekultuuridel ning suvitervailjadest odra ja suvinisu külvinormide katse. 

Erinevaid talirapsi, talinisu, taliodra, suviodra ning suvinisu sorte saab võrrelda aretajatelt Ragt, Limagrain, Dekalb, Syngenta ning KWS, samuti ei puudu ka METK-i enda sordid.

Mahekatsetel annavad METKi teadlased ülevaate põllukultuuride sortidest ja agrotehnoloogilistest lähenemistest. 

Enne lõunat saab tutvuda Jatiina, Forklift, Tatoli, Wihuri Agri, Agricon, A. Tammel, Agroproff ja Agri Partneri põllumajandustehnikaga ja jälgida oskuslikku mineraalväetiselaoturite tutvustust. 

Kolleegide, koostööpartnetite ja teadlastega saab juttu vesta mõnusal lõunasöögil ning osa saab võtta ka heategevusoksjonist!

PÄEVAKAVA:

8:45-9:45 – Kogunemine/ hommikukohv

9:45-10:00 – Avasõnad

10:00-12:30 – Põldkatsed

12:30-13:30 – Tehnikademo

13:30-14:30 – Lõuna, arutelu ja heategevusoksjon*

*1€ oksjon – tooted põllu-ja tehnikapartneritelt, KÕIK alghinnaga 1€!

14:30-15:00 – Lõpusõnad

Kohtumiseni Jõgeval!

VIIMASED UUDISED