ZETROLA

Zetrola on herbitsiid, mida kasutatakse ühe- ja mitmeaastaste kõrreliste umbrohtude tärkamisjärgseks tõrjeks suhkrupuna- ja söödapeedil, linal, kartulil, tali- ja suvirapsil, viljapuude aedades (õuna- ja pirnipuudel), brokkolil, peakapsal ja lillkapsal, mugulsibulal (v.a. rohelisel sibulal), küüslaugul, porgandil, hernel, oal, sinepil, punasel ristikul seemneks, punasel aruheinal (Festuca rubra), kaalikal, maasikal, mustal ja punasel sõstral, vaarikatel, karusmarjadel, puukoolis kasvatatavatel dekoratiivtaimedel (s.h. ka kaseistikud)

Toimemehhanism

ZETROLA toimeaine propakvisafop imendub umbrohtude lehtede kaudu ning transporditakse sealt nii maapealsetesse kui maa-alustesse kasvukuhikutesse, peatades rasvhapete sünteesi ja takistades rakkude elulisi funktsioone. Umbrohtude kasv peatub juba 1-2 päeva pärast. Herbitsiidi efekt on märgatav esmajoones noortel lehtedel, need muutuvad kollaseks, värvuse muutus varre alumises osas. Mitmeaastaste taimede pookealus (kõigepealt selle ülemine osa) muudab värvust – muutub pruuniks ja sureb välja. Umbrohud, sõltuvalt ilmastiku tingimustest, surevad lõplikult 10-20 päevaga.
Üheidulehelised umbrohud on kõige tundlikumad enne võrsumise algust, hiljem võrsumise-kõrsumise kasvufaasis tundlikkus herbitsiidi suhtes väheneb, seega tuleb kasutada suuremat kogust. Mitmeaastased üheidulehelised umbrohud (orashein) hävivad kõige paremini 4-6 pärislehe staadiumis, harilik nurmikas on kõige paremini tõrjutav 1-3 pärislehe staadiumis, kasutades kogust 1,0-1,5 L/ha. Tarnasid ja kaheidulehelisi umbrohtusid toode ei hävita. Toote efektiivsus on parim umbrohtude aktiivse kasvu ajal. Pärast pritsimist idanenud umbrohud ei hävi.

Rohkem infot:

Urmet Hiiekivi

Tootejuht (taimekaitsevahendid ja mikroväetised)

Küsimused ja päringud: