ROUNDUP POWERMAX

Roundup PowerMax on lehekaudselt pealekantav ja translokeeruv herbitsiid ühe- ja mitmeaastase kõrrelise ning kaheidulehelise umbrohu tõrjeks enne vilja külvamist või taimede istutamist.
Mõeldud kasutamiseks tärkamis- ja koristuseelse teravilja ning teatud muude põllukultuuride puhul, rohumaade hävitamiseks ja tärkava umbrohu tõrjeks kõrrepõllul, viljapuuaedades, tootmisest kõrvalejäetud maadel, metsanduses (sh jõulukuusekasvatuses) ja mittepõllumajanduslikel aladel.

Kasutustingimused

Roundup PowerMax on mitteselektiivne herbitsiid, mida kasutatakse enamiku ühe- ja mitmeaastaste juur- ja seemneumbrohu tõrjeks. Toode imendub läbi rohelise lehestiku ja levib juurestikku taime mahlade abil. Toote mõju on märgatav 5–10 päeva pärast pritsimist. Umbrohi hävib täielikult 1–3 nädala pärast. Maksimaalse tulemuse saavutamiseks tuleb toodet Roundup PowerMax pritsida õhutemperatuuril 5– 25 ˚C, kõrge õhuniiskuse korral ning kui umbrohi on kiires kasvufaasis ja seda pole kahjustanud külm või põud. Ärge pritsige, kui tuulekiirus ületab 4 m/sek.
Mitmeaastasel umbrohul, nagu orashein, peab olema vähemalt 3–4 lehte, et herbitsiid saaks imenduda taime juurestikku. Otsekülvi tohib teha 4 päeva pärast mitmeaastase umbrohu tõrjet, 2 päeva pärast orasheina tõrjet ja 6 tundi pärast üheaastase umbrohi tõrjet.
Mullaga kokkupuutel laguneb glüfosaat täielikult ja seega kaob ka järgneva vilja kahjustamise võimalus.
Vihmakindel periood: Roundup PowerMax on vihmakindel optimaalsetes tingimustes 1 tund pärast pritsimist.
VÄGA HOOLIKALT TULEB VÄLTIDA PRITSITUD AINE EDASIKANDUMIST, KUNA SEE VÕIB KAHJUSTADA TÕSISELT LÄHEDUSES KASVAVAT TERAVILJA VÕI TEISI TAIMI.

Kasutamine

AladKulunorm kg/haMärkmed
Külvamismiseelne ja -järgne (enne kultuuri tärkamist) pritsimine1,5–2,0Hoiatus: tagada, et pritsimine on täielikult lõpetatud enne vilja tärkamist. Teravilju võib pritsida kuni 48 tundi pärast külvamist. *Kasutada võib trummelpihustitega pritsi (vt peatükk „Pritsid”). Maksimaalselt 1 pritsimiskord aastas
Koristuseelne rapsi, lina ja teravilja pritsimine umbrohutõrje eesmärgil1,0–1,5 10 päeva enne koristustöid, kasvufaasis 89, kui tera niiskustase on 25-30%. See vastab vahaküpsusele. Tegemist on ajaga, mil pöidlaküünega terale vajutades jääb sellele küünejälg. Mitte pritsida seemnetetootmiseks mõeldud teravilja tootega Roundup PowerMax. Maksimaalselt 1 pritsimiskord aastas.
Kõrrepõld pärast koristustöid1,0–3,5Pärast teravilja koristamist tuleb põhk põllult ära viia või peenestada ja laotada ühtlaselt laiali. Enne tootega Roundup PowerMax pritsimist EI TOHI põldu kultiveerida, et harilik orashein saaks kasvatada vähemalt 3–6 pärislehte. Tootega Roundup PowerMax pritsimine võib anda piisavalt häid tulemusi kuni hilissügiseni. Maksimaalselt 1 pritsimiskord aastas.
Viljapuuaiad0,50–3,0Parim aeg umbrohutõrjeks on vahetult enne viljapuude õitsemist ja kui umbrohi on aktiivses kasvufaasis. TAGADA, et puud ja võrsed ei puutuks kokku toote lahusega. MITTE PRITSIDA tuulise ilmaga ega kasutada kaetud poomiga pritsi. Maksimaalselt 1 pritsimiskord aastas. Ooteaeg 30 päeva.
Tootmisest kõrvalejäetud maa (kesa)1,0–3,5 Umbrohi peab olema vähemalt 10–15 cm kõrgune. Üheaastase umbrohu tõrje korral võib põldusid kultiveerida minimaalselt 6 tundi pärast pritsimist. Hariliku orasheina tõrje korral võib põldusid kultiveerida 2–4 päeva pärast pritsimist. Maksimaalselt 1 pritsimiskord aastas.
Rohumaade hävitamine ja taastumine1,0–3,5Teha tõrjet kas vähemalt 10 päeva enne loomade karjatamist / niitmist juunist oktoobrini või lasta pärast loomade karjatamist / niitmist taastuda. Maksimaalselt 1 pritsimiskord aastas.
Heintaimede pritsimine enne niitmist1,5–2,010 päeva enne niitmist, kui hein on lõikamiseks valmis. Maksimaalselt 1 pritsimiskord aastas.
Puud (kaasa arvatud okaspuud, sealhulgas ka jõulupuud) ja metsataimlad1,0–3,5 Pritsimisperiood juuni–august. Kuusikus, kus kasvavad Kaukaasia nulg ja hiigelnulg, kasutada sügisel, kui
aastane kasvufaas on lõppenud ja kevadised võrsed on puitunud ning otsapungad on moodustunud.
Kuuskedevahelistele ridadele saab teha tõrjet, kui kuused on püsiasukohas piisavalt suured.
Maksimaalselt 3 pritsimiskorda aastas. Kaitske puutüvesid ja noorte kuuskede okkaid. Pritsige
poompritsiga.
Kuused ülalt pritsides1,75Pritsida, kui kuuskede uued võrsed on valminud (puitunud), tavaliselt septembris/oktoobris. Maksimaalselt 1 pritsimiskord aastas.
Mittepõllumajanduslikud alad (elektriliinide alune, gaasitorude ümbrus, teeäärsed
alad, raudtee jne)
1,0–3,5Pritsida umbrohtu selle aktiivsel kasvuperioodil. Vältida pritsitava vedeliku kokkupuudet lähedal kasvavate põllukultuuride, muru, ilutaimede või lehestikuga. Pritsida, kui umbrohi pole saanud kahjustada külma või liigse kuivuse tõttu. Maksimaalselt 3 pritsimiskorda aastas.

Rohkem infot:

Urmet Hiiekivi

Tootejuht (taimekaitsevahendid ja mikroväetised)

Küsimused ja päringud: